Kimyo sanoati xodimlari kuniga bag‘ishlangan jamoaning tantanali yig‘ilishida “Birinchi rezinotexnika zavodi” mas’uliyati cheklangan jamiyati ma’muriyati vakillari tomonidan jamiyatning eng yaxshi mutaxassislariga “O‘zkimyosanoat” AJ diplomi va tashakkurnomalari topshirildi.
27-may kuni “Birinchi rezinotexnika zavodi” mas’uliyati cheklangan jamiyatida kasb bayrami – Kimyo sanoati xodimlari kuni munosabati bilan o‘tkazilgan Spartakiada va ijodiy ko‘rik-tanlovlar yakunlarining tantanali sarhisobi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda zavod bosh direktori G.I.Ibragimov, kasaba uyushma qoʻmitasi raisi D.A.Alimov, tarkibiy boʻlinmalar rahbarlari, faollar, musobaqa gʻoliblari, sportchilar va yoshlar ishtirok etdi.
Umuman olganda, “Kimyogarlar kuni” bayrami arafasida “BRZ” MChJ tomonidan 70 nafardan ortiq sportchi va faollar taqdirlandi.

Профессиональный праздник на ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi»
На торжественном собрании коллектива, посвященного Дню работников химической отрасли, представители администрации ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi»  вручили лучшим специалистам грамоты и благодарности от АО «Узкимесаноат» и от ООО «BRZ».
27 мая на ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» состоялось торжественное подведение итогов Спартакиады и творческих конкурсов, посвященных профессиональному празднику- Дню работников химической отрасли.
В мероприятии приняли участие генеральный директор завода Г.И.Ибрагимов, председатель профсоюзного комитета Д.А.Алимов, руководители структурных подразделений, активисты, призеры конкурсов, спортсмены и молодежь.