“BRZ” MChJ laboratoriyasi akkreditatsiyadan muvaffaqiyatli o‘tdi
“Birinchi rezinotexnika zavodi” MChJning Fizika-mexanik sinov va kimyoviy tahlil laboratoriyasi (PMIiKhA) O‘zbekiston Respublikasi akkreditatsiya tizimida muvaffaqiyatli akkreditatsiyadan o‘tganini mamnuniyat bilan e’lon qilamiz. Laboratoriya yuqori talablarga javob beradi va barcha testlar, tahlillar va o'lchovlarning aniqligi ishonchliligini kafolatlaydi.
Joriy yilning 15 aprel kuni “Birinchi rezinotexnika zavodi” MChJ qoshidagi fizik-mexanik sinov va kimyoviy tahlil laboratoriyasi Oʻz DSt ISO/IEC 17025:2019 standarti boʻyicha akkreditatsiyadan muvaffaqiyatli oʻtdi.
Akkreditatsiya – bu laboratoriyaning texnik holati va imkoniyatlarini.Oʻz DSt ISO/IEC 17025:2019 standartining joriy etilishi laboratoriyamiz natijalarini milliy miqyosda tan olish imkonini beradi, shuningdek, qoʻshimcha sifat kafolatini beradi. Bu “Birinchi rezinotexnika zavodi” mas’uliyati cheklangan jamiyatining Fizika-mexanik sinov va kimyoviy tahlil laboratoriyasi sinovlari sifati yanada ishonchli bo‘lishini anglatadi.

Лаборатория ООО «BRZ» успешно прошла аккредитацию
Рады сообщить, что Лаборатория по физико-механическим испытаниям и химическому анализу (ФМИиХА) ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» была успешно аккредитована в системе аккредитации Республики Узбекистан. Лаборатория отвечает высоким требованиям и гарантирует надежность всех испытаний, анализов и точность измерений.
15 апреля  текущего года лаборатория по физико-механическим испытаниям и химическому анализу при ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» успешно прошла аккредитацию по Oʻz DSt ISO/IEC 17025:2019.
Аккредитация — это официальное признание технического состояния и возможностей лаборатории в выполнении работ в заявленной области — области аккредитации. Внедрение стандарта Oʻz DSt ISO/IEC 17025:2019 позволит признавать результаты деятельности нашей лаборатории на национальном уровне, а также даст дополнительную гарантию качества. А значит, качество испытаний Лаборатории по физико-механическим испытаниям и химическому анализу ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi»  будет еще надежнее.