Korxona ishchi-xodimlari o‘rtasida futbol musobaqasi o‘tkazildi
“Birinchi rezinotexnika zavodi” MChJ XKda “Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz ikki yillik bayrami munosabati bilan ishchi-xodimlar o‘rtasida bir qator sport musobaqalari hamda tanlovlar o‘tkazilmoqda.
Joriy yilning 25-avgust kuni Kasaba uyushma qo’mitasi va jamoat tashkilotlari hamkorligida navbatdagi sport tanlovlaridan biri bo‘lgan mini futbol musobaqasi ko‘tarinki kayfiyatda tashkil etildi. Unda barcha ishlab chiqarish sehlari hamda bo‘limlardan 12 та jamoa ishtirok etdi.
Yashil maydonda to‘p surgan jamoalar a’zolari murosasiz baxslarga  kirishishdi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra,  Avtomobil shinalari ishlab chiqarish sehi  jamoasi 1-o'rinMa’muriyat jamoasi 2-o'rin; Rezina qorishmalari tayyorlash va ishlab chiqarish sehi jamoasi 3-o‘rinni  egallashdi.

Между работниками предприятия состоялось соревнование по футболу
По случаю тридцать второй годовщины государственной независимости Республики Узбекистан на ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" проводится ряд спортивных мероприятий и конкурсов среди трудящихся предприятия под девизом «За новую жизнь, за новый Узбекистан!»
25 августа текущего года совместно с комитетом Профсоюза и общественными организациями были организованы очередные спортивные соревнования по мини-футболу. В нем приняли участие 12 команд со всех цехов и отделов предприятия.
Члены команд, играющие на зеленом поле, вступили в бескомпромиссную игру.
По итоговым результатам команда цеха по производству автомобильных шин заняла 1 место; команда администрации заняла 2 место; команда цеха по подготовке и производству резиновых смесей заняла 3 место.