Korxonada shaxmat-shashka musobaqalari o‘tkazildi
"Birinchi rezinotexnika zavodi" MChJ XKda Kasaba uyushma qo‘mitasi hamkorligida 2024-yil 14-mart kuni “Navro‘z” umumxalq bayrami  «Olam nurga to‘lsin sen bilan, Navro‘z!» shiori ostida shashka-shaxmat musobaqasi o‘tkazildi. Barcha seh va bo‘limlardan 27 nafar ishtirokchi qatnashishdi.
Oʻtkazilayotgan aql charxi musobaqasi ishchi-xodimlarimizda katta qiziqish uygʻotmoqda, deydi - Ichki kommunikatsiyalar, ma’naviy-ma’rifiy ishlar va yoshlar ishlari bo‘yicha guruh rahbari Baxtiyor Mamatov.
Bu kabi sport musobaqalari Prezidentimizning qarori ijrosini taʼminlash, qolaversa, ishchi-xodimlarning boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish va shaxmatning ommaviyligini yanada oshirishga xizmat qiladi.
Bir-biridan kuchli ishtirokchilarning aql-idrok bahsi yakuniga koʻra, shaxmat turi bo‘yicha Shina va konveyer lentalarini konstruksiyalash guruhi rahbari  Ilxomov Azizjon – 1-o‘rin, Komponentlar ishlab chiqarish guruhining planka boʻyicha mutaxassisi Xasanov Ilxom – 2-o‘rinXom ashyo Laboratoriya xodimi Nurmuxamedov Murodxon – 3-o‘rinni, shashka bo‘yicha esa Vulqonlash sexi guruh rahbari G‘ulomov O‘rol 1-o‘rin, Qishloq xo‘jalik shinalari ishlab chiqish sexi xodimi Nishonova Dildora – 2-o‘rin, Konveyer tasmalari ishlab chiqarish sehi yig‘uv liniyasi operatori Sayidqulov Diyorbek – 3-o‘rinni egallashdi.
G‘oliblar korxonada o‘tkaziladigan “Navro‘z” umumxalq bayramida qimmatbaho sovg‘a hamda diplom bilan taqdirlanadi.

На предприятии прошли соревнования по шахматам и шашкам
14 марта 2024 года в ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" совместно с Профсоюзным комитетом прошли соревнования по шашкам и шахматам под девизом «С тобой, Навруз, мир светом озарится!», посвященные национальному празднику «Навруз». В соревнованиях приняли участие 27 участников со всех цехов и отделов.
Конкурс мозгового штурма вызывает большой интерес у наших сотрудников, - говорит Бахтиёр Маматов, руководитель группы по внутренним коммуникациям, духовно-просветительской работе и делам молодежи.
Подобные спортивные соревнования служат обеспечению исполнения решения Президента, а также содержательному проведению свободного времени работников и дальнейшему повышению популярности шахмат.
По итогам интеллектуального состязания между сильнейшими участниками по играм в шахматы 1 место занял руководитель группы по конструированию шин и конвейерных лент Ильхомов Азизжон, 2 место специалист группы по изготовлению комплектующих Хасанов Ильхом и 3 место сотрудник лаборатории сырья Нурмухамедов Муродхон, а в шашках 1 место занял руководитель группы цеха вулканизации Гуломов Орол, 2 место сотрудница цеха разработки сельскохозяйственных шин Нишонова Дилдора и 3 место оператор сборочной линии цеха по производству конвейерных лент Сайидкулов Дёрбек.
Победители будут награждены ценным подарком и дипломом во время национального праздника «Навруз», который пройдет на предприятии.