“Yashil makon” umummilliy loyihasi amalda
Joriy yilning 2-noyabr kuni davlatimiz rahbari tomonidan o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida  “Yashil makon” umummilliy loyihasini amalga oshirish, mazkur loyiha doirasida yiliga 200 mln. tup daraxt va buta ko‘chatlarini ekish belgilangan edi. Bunday keng ko‘lamli tashabbusning amalga oshirilishi natijasida shaharlarimizdagi yashil maydonlar hududi hozirgi 8 foizdan 30 foizga oshiriladi.
“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda “Yashil makon” umummilliy loyihasi amalga oshirilib, jumladan korxona hududida daraxt ko‘chatlarini ekish uchun joylar tayyorlanmoqda.

Общенациональный проект «Зелёное пространство» в реализации
На видеоселекторном совещании, проведенном главой нашего государства 2 ноября текущего года, была намечена реализация общенационального проекта «Зеленое пространство», в рамках которого будет высажено 200 миллионов саженцев деревьев и кустарников в год. В результате реализации такой масштабной инициативы площадь зеленых насаждений в наших городах увеличится с нынешних 8% до 30%.
В ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» реализуется общенациональный проект «Зеленое пространство», в том числе на территории предприятия готовятся места для посадки саженцев деревьев.