14-yanvar “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda  Kasaba uyushma qoʻmitasi va Jamoat tashkilotlari bilan hamkorlikda “Armresling” va “Turnikda tortilish” boʻyicha sport musobaqasi oʻtkazildi. Barcha sekh va boʻlimlardan 13 nafar ishtirokchi qatnashishdi.
-  Bu kabi sport musobaqalari ishchi-xodimlarning boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish sport turlarini yanada omalashishiga xizmat qiladi.
“Arimresling” sport turi bo‘yicha Qo‘riqlash bo‘limi xodimi Tojiboev Ravshanbek Shuxrat o‘g‘li“Turnikda tortilish” bo‘yicha OYoXTTE bo‘limi xodimi Xudoynazarov Sobirjon Usmonali o‘g‘li 1 -oʻrinni egalashdi.
Gʻolib va sovrindorlar 14-yanvar vatan himoyachilari  bayramiga bag’ishlab o’tkaziladigan tadbirda taqdirlanadi.

К 14-января - «Дню защитников Отечества» совместно с профсоюзным комитетом и общественными организациями на ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» были проведены спортивные соревнования по «Армрестлингу» и «подтягиванию на турнике». В данных спортивных мероприятиях приняли участие 13 участников со всех отделов и цехов предприятия.
- Подобные спортивные соревнования способствуют тому, чтобы сотрудники более осознанно занимались спортом в свободное время.
Тажибоев Равшанбек Шухрат угли, сотрудник отдела безопасности занял 1-место по «Армрестлингу», Худойназаров Собирджон Усмонали угли, сотрудник отдела OYOXTTE, занял 1 место по “подтягиванию на турнике”.
Награждение победителей и призеров состоится на мероприятии, посвященном Дню защитника Отечества -14 января.