“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda “Navro‘z” umumxalq bayrami bilan “ Olam nurga to‘lsin sen bilan, Navro‘z!” shiori ostida ishchi-xodimlar oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Zakovat” intellektual oʻyinini aholi oʻrtasida ommaviy-ma’rifiy harakatga aylantirish va boshqa intellektual oʻyinlarni rivojlantirishga oid chora-tadbirlar toʻgʻrisida” 2022-yil 20-yanvardagi PQ-96-son qarori ijrosini ta’minlash hamda “Navro‘z” umumxalq bayrami bilan “ Olam nurga to‘lsin sen bilan, Navro‘z!” shiori ostida "Birinchi rezinotexnika zavodi" MChJ XKda Kasaba uyushma qo‘mitasi hamkorligida 2024-yil 18-mart kuni ishchi-xodimlari oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi.
Xodimlarning bilim va salohiyatlari sinalgan bellashuvda  Bosh  Energetik xizmati  bo‘limi 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Gʻolib va sovrindorlar 19 -mart “Navro‘z” umumxalq bayramiga bag’ishlab o’tkaziladigan tadbirda taqdirlanadi.

В преддверии всенародного праздника "Навруз", проходящий под девизом "С тобой, Навруз, мир светом озарится!", на ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" состоялся интеллектуальный турнир "Заковат" среди сотрудников предприятия
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан под номером № ПП-96 "о мерах по превращению интеллектуальной игры "Заковат" в массово-просветительское движение среди населения и развитию  других интеллектуальных игр " от 20 января 2022 года, также, в преддверии праздника "Навруз", проходящий под девизом "С тобой, Навруз, мир светом озарится!" на ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" совместно с Профсоюзным комитетом состоялся интеллектуальный турнир "Заковат" среди сотрудников предприятия.
На интеллектуальном турнире, где проверялись знания и способности сотрудников, Отдел главного энергетического обслуживания занял 1-е место.
Победители и призеры будут награждены 19 марта на мероприятии, посвященном всенародному празднику Навруз.